Hamile Giyim

Hamilelik Döneminde İç Giyim Çok Önemli

hamile-iç-çamaşırları-hamile-iç-giyim

Bu dönemde değişen vücudumuzu ve fazla kilolarımızı saklamaya çalışırken, hep dış giyime daha fazla özen gösteririz. Dış görüntümüz bizim için her zaman daha önemli olmuştur. Hamilelik dönemi boyunca dergilerde okuduğumuz, bloglarda karşımıza çıkan birçok öneri hamile kıyafetleri üzerine olur. Ancak kimi zaman unutulan ve gereken önemi göstermediğimiz hassas bir konu daha var; hamile iç giyim

Hamilelik döneminde tercih ettiğimiz iç çamaşırlarına daha fazla önem göstermeliyiz. Örneğin, hamileliğin ilk aylarında özellikle göğüslerde aşırı büyüme olur. Bu, süt bezlerimizin de büyüdüğünün bir göstergesidir. Bundan dolayı, tercih ettiğimiz sutyen modeli, memeyi ve süt bezlerimizi sıkıştırmayacak genişlikte olmalıdır. Destekli sutyen modellerinden kaçınmalıyız. Ayrıca geniş askılı modeller de, göğüs sağlığımız için önem taşır.

Söz konusu külot ve alt iç çamaşırları olduğunda, sentetikli kumaşlara öncelik verin. Kesinlikle sıkı lastikli iç çamaşırlarından kaçının. Hamilelik döneminde, diğer dönemlerimize istinaden vücudumuzun ödem yapma olasılığı çok fazladır. Bu yüzden, iç çamaşır tercihleri önemlidir.

Yorum Yap