Hamile Giyim

Hamilelik Döneminde Giyimin Püf Noktaları

hamile-anne-adaylarının-giyimi-ve-püf-noktaları

Hamilelik her kadın için apayrı bir anlam taşır. Günden güne içinizde nefes alıp veren bir bebek, kalp atışlarını duyduğunuz bir mucize gittikçe büyür, sizinle birlikte değişir. Aynaya baktığınızda devamlı bir değişiklik sezersiniz. Aldığınız kilolar, dar gelen kıyafetler, rengi canlanmış ve her an tedbirlik bir yüzle kendinize bakarsınız.

Ancak tüm bu duyguların ve belirtilerin en ağırı alınan kilolardır. İlk aylarda eski kıyafetlerinizi giymeye devam edersiniz. Ancak 4. ve 5.aydan itibaren hamile giyim ürünlerine başvurursunuz. Düğmeli, fermuarı olan ve dar lastikli pantolonlar giyemezsiniz. Bunların yerine taytları tercih edip, bol bel lastikli jean kotları tercih edebilirsiniz.

Bilinen kıyafet önerilerinin dışında Şile Bezi de ihtiyacınız olan bir seçenektir. Organik olduğu ve devamlı hava alan bir kumaş türü olduğu için; hem rahat hareket etmenizi sağlayacak, hem de bebeğinizin sağlığını koruyacaktır.

Hamilelik döneminin kurtarıcı kıyafetlerinden biri de tulumlardır. Tek parça halinde olmasından dolayı giyerken ve çıkarırken zorlanmazsınız. Ancak tulum seçiminde bel çevresinin çok dar olmamasına özen göstermeniz gerekir.

Yorum Yap