Hamile Giyim

Hamile Giyim Modasının Olmazsa Olmaz Hamile Kıyafetleri

2015-hamile-giyim-modasi

Hamilelikte giyim oldukça önemli bir konu olsa da günümüz de moda denilen kavram anne adaylarımızı bu önemli ve dikkat edilmesi gereken konu üzerin de bilinçsizce davranmalarını sağlamakta. Hamilelikte giyim anne adayının ve bebeğin sağlığı ve rahatlığı açısın dan çok önemlidir.

Hamilelikte tayt giymek; elbette ki tayt her kadının her dönem ve her hali ile vazgeçemediği bir tutku haline gelen kıyafet modeli. Lakin ki tayt hamilelik dönemin de anne adayı ve bebeğin sağlığı açısından önemli derece de olumsuz etkiler yaratabilir. Hamilelikte tayt giyimi, lastik oranı az ve çok esnek olan dar olmayan geniş olan, anne adayının karın ve kasık bölgesine baskı yapmayan bir tayt modeli tarzın da olmalıdır.

Hamilelikte pantolon giyimi; anne adayları pantolon giyerken kemeri geniş ve hatta mümkün ise lastikli olan, tabi ki esnek kumaştan olan, anne karnını sıkmayan baskı uygulamayan kesim tarzın da olan pantolonlar giymelidir. Pantolonların boyu da çok önemlidir ki anne adayı yürürken ayaklarına dolanmayacak boyutlar da olmalıdır.

Hamilelikte tunik ve elbise giyimi; anne adayları için hamilelik dönemlerinin vazgeçilmezleri olan tunik ve elbiseler en rahat kıyafetlerdir. Bol kesim ve rahat olan tunikler anne adayının karın bölgesi için en uygun giyim tarzıdır. Hamileliği boyunca anne adayı elbise giymek isteyecek kadar rahat bir seçim olacaktır elbiseler. Ancak elbiselerin boyutlarıda pantolon seçimleri gibi dikkat edilmeli anne adayının ayaklarına dolanmamalı. Bu tür aksilikler dönüşü olmayan ve ciddi boyutlar da zararlar oluşturabilir.

Yorum Yap