Hamile Giyim Lohusa Giyim

Anne Adaylarına Özel Giyim Önerileri

Hamilelikte-kiyafet-secimi-nasil-olmal-anne-adaylarina-ozel-giyim-onerileri

Hamilelik dönemi birçok kadının gözünde uzun süren bir süreç olsa da, aslında birçok açıdan keyifli geçirilmesi gereken bir dönemdir. Özellikle bebeğin gelişmeye başlaması ile birlikte anne adayının vücudundaki değişimler, rahat bir giyim tarzını gerektirmektedir. Modayı hayatının her döneminde takip etmiş olan bayanlar için, hamile giyim trendlerini takip etmekte büyük keyif verici olacaktır. Bu konuda tabii ki anne adaylarının önceliği, bebeklerinin rahatını düşünmek olmalıdır. Pek çok hamile giyim markası da bu noktayı göz önünde bulundurarak, yeni sezon hamile giyim tasarımlarında hem rahat hem de oldukça şık kıyafetlerle göze çarpıyor.

Hamilelik dönemi, kıyafet tercihlerini kısa süreliğine de olsa farklı alışkanlıklara çevirmektedir. Hamilelikten önce beğenilen kıyafetin rengi ve modeli önemli bir kriter olurken, anne olmak için hazırlanılan süreçte, kıyafetin ne denli rahat olduğu önemli olmaktadır. Hamileliğin ilk aylarında henüz kilo alımı ve karnın büyümesi çok fazla olmadığı için, gebelikten önceki kıyafetler rahatlıkla olacaktır. Ancak ilerleyen aylarla birlikte kıyafetler olmamaya başlayacak ve anne adayı için yeni hamile giyim alışverişinin zamanı gelmiş olacaktır.

anne-adaylari-icin-en-guzel-giyim-kiyafetler

Anne Adaylarının Uzak Durması Gereken Kıyafetler

Hamile bayanların gün içinde giydikleri kıyafetlerle, rahat etmeleri ve bebeklerini de rahat ettirebilmeleri için birçok noktaya büyük ölçü de dikkat etmeleri gerekiyor. Karnı sıkıştıran dar badiler ve dar pantolonlar kesinlikle hamile bayanlar için zararlı seçenekler arasındadır. Ayrıca kıyafet seçiminin rahat olması kadar, iç giyim için seçilen çamaşırlarında rahat ve kullanışlı olması gerekiyor. Gövdeyi sıkan sıkı sutyen ve dar iç çamaşırı anne adaylarının kaçınması gereken kıyafetlerdir.

Hamilelik döneminde rahat hissedilen kıyafetlerin başında şüphesiz ev kıyafetleri gelir. Evde giyilen pijama ve eşofman takımları her ne kadar büyük rahatlık sağlasa da, anne adaylarının da şık görünmeye ihtiyaçlarının olmasından dolayı, anne adayları için şık ve rahat öneriler daha kıymetlidir. Seçilen kıyafetlerin modeli ve konforu kadar, kumaşının türü ve kalitesi de büyük önem taşımaktadır. Bu nokta da hamileliği yaz aylarına gelen bayanlar penye ağırlıklı kumaşlara ağırlık vererek daha hafif ve serin bir hamilelik geçirebilirler. Diğer yandan pamuk oranı yüksek olan kumaşlar, bu dönemde yüksek olan alerji riskine karşı önlem niteliğinde bir seçim olacaktır.

Hamileler İçin Kıyafet Seçimleri Nasıl Olmalı?

Hamilelik döneminde bebek kendini göstermeye ve büyümeye başladıkça, anne adayları da aksine vücut hatlarını belli etmekten kaçınırlar ve daha bol kesimli kıyafetlere yönelirler. Bu tür seçimler anne adayının hareketlerini kolaylaştırırken, bebeğinde daha rahat gelişmesine olanak tanımış olur. Bu nedenle bayanların her zaman kurtarıcısı olan uzun hamile tunikleri, hamileler içinde önemli bir yere sahiptir. Alınan fazla kilolar bu modeller ile daha kolay gizlenmekte ve anne adaylarının bozulmaya yatkın psikolojileri bir nebze olsun düzelmektedir.

Birçok markanın 2016 hamile koleksiyonunda yer alan hamile elbise modelleri de, bayanların rahat ve şık hissedecekleri seçenekler arasındadır. Elbise seçimi aynı zamanda hamile reyonundan ya da mağazalarından giyinmeyi gerektirmeyen bir seçenektir. İlk aylarda henüz bebek küçükken normal bedendeki elbiselere rahatlıkla olacaktır ve anne adaylarına farklı bir hava katacaktır. Doğuma yakın zamanlarda ise beğenilen bir elbise modelinin büyük bedeni alınarak rahat bir tercih yapılmış olur.

Gebelik sürecinde rahatlık kadar, şıklığı da elden bırakmak istemeyen anne adayları, kıyafetlerini tamamlamak için aksesuar kullanımına yönelebilirler. Bu aksesuar şık bir fular olabilir, zarif bir kolye ve anne adaylarını cici gösteren birbirinden farklı tasarımlarda olan tokalar tercih edilebilir. Bu dönemde fazla kilo almaktan şikâyetçi olan bayanlar bu sayede dikkatleri kilolarından daha çok aksesuarlarına çekebilirler.

Yorum Yap