Hamile Giyim

2015 Yazlık Hamile Kıyafetleri

2015-yazlık-hamile-kıyafetleri

Yaz şüphesiz ki sıcakları ile kişiyi bunaltan bir mevsimdir. Yazın insanlar olarak rahat kıyafetler giymek isteriz yazın sıcağını etkisi altında kalmak istemeyiz terletici kıyafetler den uzak dururuz. Şüphesiz ki yazın sıcağı en çok hamileleri etkilemektedir. Artık günümüz de hamile kadınlarımız için de rahatlık ön planda olan kıyafetler üretilmekte. Hamile kadınlar her mevsime uygun kıyafetler bulabilmektedirler. Özellikle yaz ayların da sıcaktan çok etkilenen hamile kadınlarımız rahat giyimleri tercih etmeli.

Hamilelikte pantolon giyimi; hamilelikte giyim anne adayının karın bölgesi ve bebeğin sağlığı için çok önemlidir. Anne adayı yaz günlerin de sıcağı çekmeyen açık renk pantolonlar giyebilir. Lakin pantolonlar geniş kesimli olmalı, bel ve karın bölgeleri geniş rahat ve lastikli olmalı anne adayının kasık ve karın bölgesine baskı yapmayan bel bölgesi olmalı.

Hamilelikte tunik ve elbise giyimi; şüphesiz ki hamilelikte en rahat giyim geniş kesimli elbiselerdir. Hamile kıyafeti denilince tabi ki de rahat olmalı fakat elbise seçimi uzun ayaklarına dolanacak şekilde olmamalı hamile kıyafeti seçimin de her yönden dikkat edilerek seçilmeli. Elbise ve tunikler de de herzaman ki gibi rahat kesim ve karın bölgesi esnek kumaşlar olmalı. Hamileler yazın denize doktor kontrolün de girebilirler lakin mayo seçimlerinde çok dikkatli olmalılar. Mayo kumaşı sert ve sıkan bir kumaş olduğundan ötürü anne karnını sıkabilir. Bu nedenledir ki geniş mayolar tercih edilmeli karın bölgemiz kesinlikle rahat kalmalı.

Yorum Yap